آپلود با لینک مستقیم

پاک کردن حافظه کش مرورگر سافاری در آیفون و آیپد

پاک کردن حافظه کش مرورگر سافاری در آیفون و آیپد

پاک کردن حافظه کش مرورگر سافاری در آیفون و آیپد عملکردی است که باعث می‌شود فضای ذخیره سازی محدود در دستگاه ios شما خلوت شود. همچنین می‌تواند بسیاری از مشکلات نرم افزاری که فایل‌های مخرب ذخیره شده در حافظه پنهان مسبب آن هستند را برطرف کند. در ادامه این مقاله از مجله یو آپلود در خصوص ضرورت انجام این کار و نحوه پاک کردن حافظه پنهان مرورگر سافاری در سیستم عامل ios صحبت می‌کنیم.

حافظه کش چیست؟

حافظه کش یا حافظه پنهان در اصل بخشی است که برای تسهیل در عملکرد اپلیکیشن‌ها طراحی شده است. مرورگرها بعد از اینکه برای اولین بار یک سایت را باز می‌کنند، بخشی از دیتا را در حافظه کش ذخیره می‌کنند تا در مراجعه‌های بعدی به سایت، بتوانند آن را با سرعت بیشتری باز کنند. حافظه کش مختص مرورگر نیست و در هر اپلیکیشن و در هر سیستم عاملی وجود دارد.

دلیل ضرورت پاک کردن حافظه کش مرورگر سافاری در آیفون (iOS)

به مرور زمان ذخیره شدن اطلاعات در حافظه پنهان باعث می‌شود که حجم این اطلاعات روی هم انباشته شده زیاد شود و حتی به چند گیگابایت هم برسد. این مورد دقیقا برای مرورگر سافاری (Safari) اتفاق افتاده است. با توجه به محدود بودن حافظه پنهان در دستگاه‌های اپل و پشتیبانی نکردن آن‌ها از حافظه‌های جانبی، هر یک مگابایت از فضای ذخیره سازی از اهمیت زیادی برخوردار است. از طرفی بعد از پر شدن حافظه کش عملکرد سیستم عامل کند شده و ممکن است حتی به خاطر ذخیره سازی دیتاهای ناسازگار یا مخرب برخی از بخش‌های سیستم عامل به درستی اجرا نشوند. به همین دلیل است که شما باید هر چند وقت یک بار به پاک کردن حافظه کش مرورگر سافاری در آیفون و آیپد بپردازید.

نکاتی که پیش از حذف اطلاعات کش باید بدانید

روند پاک کردن حافظه کش مرورگر Safari (سافاری) در آیفون و آیپد فرقی با هم ندارد و مشابه هم است. فقط به این نکته دقت داشته باشید که بعد از پاک کردن حافظه پنهان، هیستوری سرچ‌ها در مرورگر سافاری از حساب آیکلودتان که در حال استفاده از آن هستید هم پاک می‌شود. هر چند این اطلاعات معمولا اهمیتی ندارند اما در هر صورت لازم است بدانید که بعد از پاک شدن این دیتاها دیگر قابل بازگشت نیستند.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان در مرورگر سافاری در آیفون و آیپد

1. ابتدا آیفون‌تان را باز کنید و آیکون چرخ دنده را انتخاب نمایید تا وارد منوی تنظیمات آیفون شوید.

settings در آیفون و آیپد

2. در منوی ستینگ به پایین اسکرول کنید تا به گزینه Safari (سافاری) برسید.

Safari در آیفون

3. در منوی سافاری به پایین اسکرول کنید تا به گزینه Clear History and Webs برسید.

Clear History and Webs در سافاری

با انتخاب این گزینه تمام اطلاعات مربوط به سافاری شامل حافظه کش و فایل‌ها و صفحات ذخیره شده پاک می‌شوند.

2.1/5 - (7 امتیاز)

کوتاه کننده لینک
مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.