آپلود با لینک مستقیم

آموزش حذف پسوردهای ذخیره شده در مرورگرها

آموزش حذف پسوردهای ذخیره شده در مرورگرها

مرورگرها یکی از مهم‌ترین برنامه ‌هایی هستند که اگر در کامپیوتر و موبایل ما نباشند، تمام کارهایمان لنگ می‌ماند. با مرورگرها عناوین مختلف را سرچ می‌کنیم و به سایت‌های متعدد سر می‌زنیم و گاهی در این سایت‌ها عضو می‌شویم. مرورگرها برای اینکه بازگشت به سایت و اکانت را راحت‌تر کنند، بعد از تایید شما، یوزرنیم و پسورد را ذخیره می‌کنند. همین ذخیره پسورد که برای راحتی شما طراحی شده است، بعضی وقت‌ها هم ممکن است باعث دردسرتان بشود.

می‌دانید که مرورگرها قابل هک شدن هستند و هکرها خوب می‌دانند که حتی اگر در سایتی لاگین نکرده باشید، باز هم مرورگرها پسوردها را ذخیره می‌کنند و با چند کلیک می‌توان به آن دست پیدا کرد. از طرفی شاید گوشی موبایل تان دست فرد دیگری بیفتد و بتواند به واسطه آن به تمام سایت‌هایی که در آن‌ها عضو هستید، سر بزند. در این صورت هویت شما در سایت‌های مذکور و حتی پول و اعتباری که در هر کدام از اکانت‌هایتان دارید، در خطر است. برای شرایط این چنینی باید نحوه حذف پسوردهای ذخیره شده در مرورگرها را بدانید.

حذف پسوردهای ذخیره شده در مرورگر گوگل کروم

برای پاک کردن پسوردها در مرورگر گوگل کروم (Chrome) ابتدا روی آیکون آدمک کلیک کنید تا وارد پروفایل‌تان شوید و روی گزینه Passwords کلیک کنید. اینجا تمام پسوردهایی که کروم برای‌تان ذخیره کرده است را می‌بینید. درهمین قسمت می‌توانید تنظیمات مربوط به ذخیره پسوردها در کروم را تغییر دهید.

مثلا می‌توانید قابلیت sign-in را غیرفعال کنید و یا پاپ آپی که به شما پیشنهاد می‌دهد که پسوردتان را ذخیره کند، غیر فعال کنید.

حذف پسورد ذخیره شده در گوگل کروم

اگر می‌خواهید پسوردها را پاک کنید، کافی است روی آیکون سه نقطه کلیک کرده و سپس گزینه Remove را انتخاب نمایید.

حذف پسورد در مرورگر کروم

حذف پسوردهای ذخیره شده در مرورگر فایرفاکس

برای ورود به قسمت پسوردها در مرورگر فایرفاکس (Firefox)، روی آیکون سه خط کلیک کنید تا وارد منو شوید. حالا گزینه Options را انتخاب کنید.

حذف پسورد در مرورگر فایرفاکس

در این مرحله یک تب جدید در مرورگرتان باز می‌شود. گزینه Privacy and Security را در پنل سمت چپ پیدا کرده و روی آن کلیک کنید و در انتهای صفحه گزینه Logins & Passwords را پیدا کنید. حالا روی Saved Logins کلیک کنید. در این بخش می‌توانید تنظیمات را عوض کنید، یک پسورد مستر مشخص کنید یا اینکه فانکشن autofill را غیر فعال نمایید.

حذف پسورد ذخیره شده در فایرفاکس

در تب جدیدی که باز می‌شود می‌توانید همه پسوردهایی که توسط فایرفاکس سیو شده‌اند را می‌توانید ببینید. نام کاربری و پسوردی که قصد حذف کردن آن را دارید، انتخاب کرده و روی گزینه Delete در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

حذف پسوردها در Firefox

حذف پسوردهای ذخیره شده در مرورگر سافاری

ابتدا وارد مرورگر سافاری شده و منوی کشویی Safari را باز کنید. حالا روی Preferences کلیک کنید.

حذف پسوردهای ذخیره شده در سافاری

در مرحله بعد روی آیکون کلید که متعلق به Passwords است، کلیک نمایید. حالا می‌توانید همه پسوردهایی که در سافاری ذخیره شده‌اند را ببینید.

ممکن است قبل از اینکه امکان ویرایش پسوردها به شما داده شود، مرورگر از شما بخواهد که اول خودتان پسورد را وارد کنید. حالا وبسایت و اکانتی که می‌خواهید پاک کنید را انتخاب کرده و روی Remove کلیک کنید.

حذف پسورد در مرورگر سافاری

در آخر از تب جدیدی که باز می‌شود، گزینه Remove را انتخاب کنید.

Remove Passwords Safari

2.3/5 - (12 امتیاز)

کوتاه کننده لینک
مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.