آپلود با لینک مستقیم

فرق adsl با vdsl چیست؟

فرق adsl با vdsl چیست؟

امروزه سرویس‌های اینترنتی مختلفی در ایران وجود دارند که دو اینترنت adsl و vdsl از مطرح‌ترین آن‌ها محسوب می‌شوند. هرکدام از این سرویس‌ها ویژگی‌های خاصی دارند که بسیاری از کاربران اینترنت از آن‌ها آگاه نیستند. در این مطلب به‌طورکامل به سؤال «فرق adsl با vdsl چیست؟» پاسخ می‌دهیم و هر یک از ویژگی‌های این دو سرویس را بررسی می‌کنیم. با صرف ۵ دقیقه زمان و مطالعه این مطلب به اطلاعات جامعی در خصوص اینترنت ای‌دی‌اس‌ال و وی‌دی‌اس‌ال دست خواهید یافت؛ در نتیجه به کمک این اطلاعات، مناسب‌ترین اینترنت برای انجام کار‌های خود را خریداری خواهید کرد.

آشنایی با سرویس‌های اینترنت adsl و vdsl

خدمات adsl و vdsl نسبت به سایر سرویس‌ها مانند اینترنت td lte و پوینت تو پوینت بسیار نزدیک به هم است؛ با‌این‌حال تفاوت‌هایی نیز بین این دو اینترنت وجود دارد. پیش از آشنایی با تفاوت دو اینترنت‌ adsl و vdsl باید به‌طورکامل با مفهوم هر یک از این دو سرویس آشنا شوید. در ادامه اینترنت ای‌دی‌اس‌ال و وی‌دی‌اس‌ال را به‌صورت جداگانه معرفی می‌کنیم تا با دست‌یابی به اطلاعات کافی از سرویس‌های adsl و  vdsl تفاوت بین آن‌ها برای شما قابل‌درک‌تر باشد.

اینترنت adsl چیست؟

کلمه ADSL مخفف عبارت Asymmetric digital subscriber line و به معنی «خط مشترک دیجیتال نامتقارن» است. این سرویس به دو صورت ADSL و +ADSL2 عرضه می‌شود که از لحاظ سرعتی با هم تفاوت دارند. اینترنت ای‌دی‌اس‌ال بر بستر DSL توسعه داده شده است. تعرفه اینترنت adsl را می‌توان یکی از نقطه قوت‌های این سرویس معرفی کرد؛ زیرا قیمت آن از سایر سرویس‌های اینترنتی کمتر بوده و برای مصارف خانگی بسیار مناسب است.

اینترنت Vdsl چیست؟

کلمه VDSL کوتاه شده عبارت Very-high-bitrate Digital Subscriber Line به معنی «خط اشتراک دیجیتال با نرخ بیت بسیار بالا» است. vdsl در مقایسه با اینترنت adsl فناوری جدید‌تری دارد. همچنین این سرویس نیز مانند ای‌دی‌اس‌ال بر بستر DSL توسعه داده شده است. در ابتدای اسفندماه سال ۱۳۹۵ از اینترنت وی‌دی‌اس‌ال رونمایی شد و اکنون این سرویس در بیشتر مناطق کشور در دسترس است. سرویس وی‌دی‌اس‌ال خود به ۳ دسته VDSL، VDSL2 و +VDSL2 تقسیم می‌شود. تفاوت vdsl و vdsl2 در پهنای باند و تکنولوژی به‌روز‌تر VDSL2 است.

فرق adsl با vdsl چیست؟ تفاوت در سرعت انتقال داده‌ها

سرویس اینترنت vdsl از سرعت بالاتری نسبت به اینترنت adsl برخوردار است. سرعت اینترنت ای‌دی‌اس‌ال تا ۸ مگابیت بر ثانیه می‌رسد که این سرعت برای مصارف خانگی و وب‌گردی بسیار مناسب خواهد بود. چنانچه به سرعت بالاتری از ۸ مگابیت بر ثانیه احتیاج دارید، سرویس +ADSL2 مناسب کار شما است. با خرید اینترنت +ADSL2 از حداکثر سرعت دانلود ۲۴ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود یک مگابیت بر ثانیه بهره‌مند خواهید شد.

نسل اولیه سرویس‌ها vdsl می‌تواند سرعت دانلود ۵۲ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۱۶ مگابیت بر ثانیه را برای کاربران خود فراهم کند. سرویس وی‌دی‌اس‌ای این قابلیت را دارد که سرعت آپلود ۶۰ مگابیت بر ثانیه را نیز ارائه دهد؛ با‌این‌حال سرعت آپلود ۶۰ مگابیت بر ثانیه به پارامتر‌های مختلفی مانند فاصله مودم تا سوئیچ‌های VDSL شرکت ارائه‌دهنده اینترنت بستگی خواهد داشت. توجه داشته باشید که اینترنت vdsl و adsl هر دو سرویس‌های خانگی هستند؛ چنانچه به دنبال استفاده از اینترنت خارج از منزل هستید، خرید اینترنت بیسیم را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

تفاوت در سرعت انتقال داده‌ها

آشنایی با تفاوت مودم  adsl با vdsl؛ مودم vdsl چیست؟

در پاسخ به سؤال «فرق adsl با vdsl چیست؟» می‌توان تفاوت بین مودم این دو سرویس را نیز نام برد. مودم‌های وی‌دی‌اس‌ال از قدرت و توانایی بالا‌تری نسبت به مودم‌های ای‌دی‌اس‌ال برخوردار هستند. امکان استفاده از مودم adsl برای سرویس vdsl وجود دارد؛ با‌این‌حال برای استفاده از همه پتانسیل‌های اینترنت vdsl نیاز به مودم مخصوص این سرویس را خواهید داشت. چنانچه سرویس خود را از ADSL به VDSL تغییر دادید، حتماً مودم خود را نیز تعویض کنید؛ زیرا سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه حداکثر سرعتی است که مودم adsl در اختیار سرویس اینترنت vdsl قرار می‌دهد.

تفاوت پینگ adsl و vdsl؛ کدام سرویس پینگ پایین‌تری دارد؟

منظور از پینگ سرعت رفت‌وبرگشت اطلاعات از سیستم کاربر به سرور و دریافت پاسخ آن است. هرچه این عدد پایین‌تر باشد، برای کاربران ارزشمند‌تر خواهد بود. پینگ را با واحد میلی‌ثانیه اندازه‌گیری می‌کنند. پینگ تایم یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های گیمر‌های ایرانی محسوب می‌شود. هر روشی که منجر به کاهش ping شود، برای گیمر‌ها ارزشمند خواهد بود. یکی از عوامل مؤثر بر پینگ، سرعت اینترنت است؛ یعنی هرچه سرعت اینترنت بالاتر باشد، پینگ بهتری خواهید داشت. در نتیجه ازآنجایی‌که سرویس اینترنت vdsl از سرعت بالاتری نسبت به اینترنت adsl برخوردار است، پینگ بهتری نیز دارد.

تفاوت پینگ adsl و vdsl

تفاوت قیمت سرویس اینترنت adsl با اینترنت vdsl

طبیعتاً هر چه خدمات بهتری بخواهید، باید هزینه بیشتر نیز برای آن پرداخت کنید؛ با‌این‌حال تفاوت فاحشی بین سرویس adsl با vdsl وجود ندارد. بیشترین هزینه vdsl به تجهیزات سخت‌افزاری آن مرتبط می‌شود. یعنی اگر قصد تعویض سرویس از ای‌دی‌اس‌ال به ‌وی‌دی‌اس‌ال را داشته باشید، احتیاج به مودم جدید خواهید داشت. همچنین اگر سیم‌کشی داخل منزل برای استفاده از سرویس VDSL مناسب نباشد، به کابل‌کشی جدید نیاز پیدا می‌کنید.

البته کابل‌کشی خارج از منزل بر عهده مخابرات بوده و مشتری هیچ هزینه‌ای برای آن پرداخت نخواهد کرد. همه هزینه‌های گفته‌شده باعث می‌شود تا سرویس اینترنت ADSL از قیمت کمتری نسبت به سرویس اینترنت VDSL برخوردار باشد.

انواع سرویس‌های پرسرعت اینترنت را از ماهان نت بخواهید

در این مطلب به‌طور‌کامل به سؤال «فرق adsl با vdsl چیست؟» پاسخ دادیم؛ توجه به این نکات در انتخاب مناسب‌ترین اینترنت برای منزلتان کمک می‌کند. چنانچه برای خرید انواع سرویس اینترنت پرسرعت به دنبال شرکتی قدرتمند و باتجربه در زمینه خدمات اینترنتی هستید، ما به شما ماهان نت را پیشنهاد می‌کنیم. اینترنت‌های نامحدود خانگی، اینترنت tdlte، اینترنت پوینت تو پوینت، اینترنت adsl و vdsl بخشی از پرطرفدار‌ترین سرویس‌های ماهان نت محسوب می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع سرویس اینترنت می‌توانید با شماره‌تلفن ۱۵۱۴ تماس بگیرید. کارشناسان ماهان نت آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان هستند تا برای خرید بهترین اینترنت شما را راهنمایی کنند.

 

این محتوا تبلیغاتی بوده و توسط آگهی دهنده نگارش شده است. یو آپلود در قبال آن مسئولیتی ندارد.
امتیاز دهید

کوتاه کننده لینک
مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.