آپلود با لینک مستقیم

حذف اکانت واتساپ – آموزش تصویری دیلیت اکانت WhatsApp

حذف اکانت واتساپ - دیلیت اکانت WhatsApp

پیام رسان واتساپ (WhatsApp) یکی از مسنجرهایی است که در سال‌های اخیر کاربران وفاداری برای خودش دست و پا کرده است. این مسنجر با قابلیت ارسال و دریافت پیام و تماس صوتی و تصویری سعی دارد تمام نیازهای کاربران را در قالب یک مسنجر همه چیز تمام پوشش دهد. همین موضوع باعث شد که کاربران زیادی طی سال‌ها از این مسنجر استفاده کنند.

اما اخیرا با توجه به تغییراتی که در قوانین حریم خصوصی واتساپ ایجاد شده است، خیلی از کاربران به عنوان اعتراض و حتی ایمن نبودن فضای واتساپ به فکر حذف اکانت خود افتاده‌اند. اگر شما هم همین تصمیم را دارید، جای درستی آمده‌اید. در این آموزش از مجله یو آپلود نحوه حذف یا دیلیت اکانت واتساپ در اندروید و آیفون (iOS) را توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

چرا باید اکانت واتساپ را حذف کنیم؟

جدا از قوانین حریم خصوصی واتساپ که به نوعی حریم شخصی کاربران را نقض می‌کند، در شرایط دیگری هم ممکن است به فکر حذف اکانت WhatsApp بیفتید. در مواقعی که شماره موبایل‌تان را تغییر می‌دهید، بهترین کار حذف دائمی اکانت واتساپ است. همچنین اگر گوشی موبایل‌تان را گم کرده‌اید برای حفظ حریم خصوصی‌تان بهتر است اکانت واتساپ‌تان را پاک کنید.

در آپدیت‌های اخیر این برنامه شرایطی فراهم کرده است که بتوانید حساب واتساپ‌تان را مستقیما در خود گوشی پاک کنید. البته به یاد داشته باشید که طی کردن این مراحل به معنی پاک کردن دائمی اکانت واتساپ است و امکان بازگرداندن آن وجود ندارد. پس قبل از انجام این کار مطمئن شوید که تصمیم‌تان را گرفته‌اید یا اینکه از پیام‌های‌تان بک آپ تهیه کنید. در ادامه نحوه حذف اکانت واتساپ را به صورت گام به گام و تصویری بررسی می‌کنیم.

آموزش حذف و دیلیت اکانت واتساپ در اندروید و آیفون

1. در اولین مرحله در گوشی موبایل خود برنامه واتساپ را باز کنید.

سپس روی منوی ابزار برنامه کلیک کنید. این منو در اندروید با یک آیکون سه نقطه در گوشه سمت راست بالا و در آیفون با آیکون چرخ دنده در گوشه سمت راست پایین مشخص شده است. ادامه مراحل حذف اکانت در گوشی‌های اندرویدی و آیفون به یک شکل است.

حذف اکانت واتساپ در اندروید

حذف اکانت واتساپ در آیفون

2. از منوی باز شده، گزینه Setting (تنظیمات) را انتخاب کنید.

انتخاب settings در واتساپ

3. در منوی ستینگ یک گزینه به نام Account (حساب کاربری) وجود دارد که برای منیج کردن موارد مربوط به حساب کاربری‌تان طراحی شده است. روی Account (حساب کاربری) کلیک کنید.

Account در واتساپ

4. در منوی Account، یک گزینه به نام Delete my account (حذف حساب من) وجود دارد. روی آن کلیک کنید تا وارد فرم حذف اکانت واتساپ شوید.

Delete my account in whatsapp

5. در صفحه بعد منویی برای حذف اکانت تعبیه شده است. در بالای صفحه و قبل از مراحل حذف اکانت واتساپ یک گزینه دیگر هم پیش روی شما قرار می‌دهد که Change Number است. با کلیک روی این گزینه می‌توانید به جای حذف اکانت خود، تنها شماره‌تان را عوض کنید تا بدون از دست دادن هیستوری پیام‌های قبلی بتوانید با شماره جدید با مخاطبان‌تان در تماس باشید.
اگر این قابلیت مد نظرتان نیست، مراحل حذف اکانت را ادامه دهید و در فیلدهای مربوطه نام کشور محل سکونت و شماره‌ای که اکانت واتساپ‌تان با آن فعال شده است را وارد کنید.

بعد از پر کردن فیلدهای مربوطه دکمه Delete My Account (حذف حساب من) را فشار دهید تا درخواست حذف اکانت شما اجرایی شود.

به یاد داشته باشید که بعد از حذف اکانت واتساپ تمام چت‌های شما برای همیشه حذف شده و امکان برگرداندن آن‌ها هرگز وجود ندارد.

ثبت شماره برای دیلیت اکانت واتساپ

6. در این مرحله واتساپ از شما می‌خواهد که دلیل تصمیم‌تان برای حذف اکانت را به صورت کامنت برای واتساپ توضیح دهید. این کامنت‌ها به واتساپ کمک می‌کند تا بتواند عملکرد اپلیکیشن خود را بهبود دهد. البته این مرحله اختیاری است و می‌توانید آن را رد کنید. در انتهای این صفحه Delete My Account رو بزنید.

دلیل حذف اکانت واتساپ

دیلیت اکانت whatsapp

7. در نهایت در صفحه جدید دوباره گزینه Delete My Account را انتخاب کنید تا اکانت واتساپ شما برای همیشه حذف شود.

مرحله آخر دیلیت اکانت واتساپ

بعد از حذف اکانت یک پیام تحت عنوان Your WhatsApp account has been deleted نمایش داده می‌شود که نشان دهنده حذف شدن موفقیت آمیز اکانت واتساپ شما است.

2.3/5 - (7 امتیاز)

کوتاه کننده لینک
مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.