آپلود با لینک مستقیم

ریکاوری و برگرداندن پست و استوری حذف شده اینستاگرام

ریکاوری و برگرداندن پست و استوری حذف شده اینستاگرام

همیشه ممکن است از کارهایی که کرده‌ایم پشیمان شویم. برای همین تلگرام امکان حذف پیام خوانده شده یا نشده را برای کاربران فراهم کرده است و یا اینستاگرام (Instagram) قابلیت حذف پست و استوری‌ها را برای کاربران فراهم کرده است. هر چند هر قابلیتی ممکن است هم به درست و هم به غلط مورد استفاده قرار بگیرد. مثلا همین قابلیت حذف پست و استوری ممکن است توسط هکرها و برای ضربه زدن به اینفلوئنسر انجام شود. یا اینکه خود کاربر از حذف پست‌‌هایش پشیمان شود. برای اینکه هیچ مشکلی پیش نیاید، اینستاگرام به تازگی امکانی به نام قابلیت ریکاوری و برگرداندن پست و استوری حذف شده اینستاگرام را فراهم کرده است که به واسطه آن می‌توانید پست‌ها و استوری‌هایی که اخیره حذف کرده‌اید را ببیند و هر کدام که مد نظرتان است را برگردانید.

خب حالا اول اجازه دهید ببینیم که یک پست بعد از حذف چه اتفاقی برایش میفتد و چه مراحلی را طی می‌کند تا کاملا حذف شود. در گذشته اگر دکمه حذف محتوا را در اینستاگرام انتخاب می‌کردید، این محتوا به طور دائمی حذف می‌شد و راهی برای ریکاوری و برگرداندن پست و استوری حذف شده اینستاگرام وجود نداشت. اما اخیره اینستاگرام این مشکل را کشف کرد و راهی برایش تدبیر نمود. بعد از این اگر چیزی از اکانت اینستاگرام شما حذف شود، به آرشیو اخیرا حذف شده‌ها اضافه می‌شود. شما می‌توانید این محتوا را بازیابی کنید یا اینکه روند حذف دائمی آن را سرعت بدهید. در ادامه این مقاله به آموزش تصویری روش های برگرداندن پست و استوری حذف شده اینستاگرام میپردازیم.

برای بازگردانی اطلاعات حذف شده در اینستاگرام تا چه مدت فرصت داریم؟

اینستاگرام قابلیت ریکاوری و برگرداندن تصاویر پست شده، استوری‌ها، فیلم‌های igtv و Reels ها را فراهم کرده است. این امکان تا یک ماه یا 30 روز بعد از پاک شدن وجود دارد. اگر تا قبل از این بازه زمانی اقدام کنید، می‌توانید این محتواها را ریکاوری کنید اما بعد از 30 روز دیگر هیچ شانسی وجود ندارد. البته در خصوص استوری‌ها داستان فرق می‌کند. اگر یک استوری را حذف کنید، تا 24 ساعت یعنی همان زمانی که یک استوری به طور عادی در اینستاگرام نمایش داده می‌شود، در فولدر اخیرا حذف شده‌ها باقی می‌ماند. اما اگر استوری آرشیو شده باشد، باز امکان بازگرداندن آن تا 30 روز بعد وجود دارد.

روش‌های ریکاوری و برگرداندن پست و استوری حذف شده اینستاگرام

1) ریکاوری پست و استوری حذف شده اینستاگرام از طریق Recently Deleted

ویژگی Recently Deleted اینستاگرام به بازیابی محتوای حذف شده کمک می کند. عکس‌ها، ویدیوها، ویدیو‌های IGTV و استوری‌های حذف شده از حساب شما اول به پوشه Recently Deleted منتقل می‌شوند. همانطور که قبلا گفتیم، پست‌ها و استوری‌های آرشیو شده تا 30 روز و استوری‌های آرشیو نشده تا 24 ساعت در این پوشه باقی می‌مانند. برای ریکاوری و برگرداندن پست و استوری حذف شده اینستاگرام بعد از اینکه اینستاگرام‌تان را آپدیت کردید، مسیر زیر را دنبال کنید.

1. ابتدا برنامه را باز کرده و روی عکس پروفایل‌تان کلیک کنید. بر روی سه خط بالا سمت راست صفحه بزنید و سپس Settings را انتخاب کنید.

Settings اینستارگام

2. اکنون باید مسیر Account > Recently Deleted را دنبال کنید.

Recently Deleted در اینستاگرام

حالا عکس ها و فیلم‌هایی که مد نظرتان است را انتخاب کرده و از طریق گزینه سه نقطه بالای صفحه و سپس کلیک روی گزینه Restore فایل‌تان را ریکاوری کنید. به علاوه اگر می‌خواهید فایل زودتر پاک شوند، می توانید از همین پوشه دکمه Delete را بزنید تا فایل‌ها برای همیشه از حساب‌تان پاک شوند.

برگرداندن پست و استوری حذف شده اینستاگرام

2) بازیابی پست، استوری و لایو از طریق آرشیو اینستاگرام

اینستاگرام در سال 2017 ویژگی پست‌های بایگانی شده را راه اندازی کرد که به واسطه آن می‌توانستید عکس ها و استوری ها را مخفی کنید. با این حال اگر عکسی از بایگانی حذف شود، هیچ ضمانتی وجود ندارد که راهی برای بازیابی آن وجود داشته باشد البته می‌توانید شانس‌تان را امتحان کنید و مسیر زیر را امتحان کنید. برای ریکاوری و برگرداندن پست و استوری حذف شده اینستاگرام از بایگانی مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا برنامه را باز کرده و روی عکس پروفایل‌تان کلیک کنید.

روی نماد منو در سمت راست کلیک کرده و گزینه Archive را انتخاب کنید.

بعد از باز شدن پوشه Archive روی منوی کشویی کلیک کرده و از گزینه Stories archive یا Posts archive یا Live archive ، فایل‌هایی که به دنبال آن هستید را پیدا کنید.

بازیابی از طریق آرشیو اینستاگرام

3) بازگردانی اطلاعات حذف شده اینستاگرام با گالری اندروید و آیفون

هر موقع که عکس یا ویدئویی را در اینستاگرام آپلود کنید، این فایل به صورت اتوماتیک در یک پوشه به نام اینستاگرام در گالری گوشی یا تبلت‌تان ذخیره می شود. در آیفون هم فایل آپلود شده در برنامه Photos ذخیره می‌شود. اگر به طور تصادفی یک فایل را در اینستاگرام حذف کردید، می‌توانید با مراجعه به پوشه اینستاگرام فایل مورد نظرتان را سرچ کنید.

بازگردانی اطلاعات حذف شده اینستاگرام با گالری

مقاله پیشنهادی: آموزش دی اکتیو کردن اینستاگرام

4.2/5 - (6 امتیاز)

کوتاه کننده لینک
مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.